Ta strona uzywa plikow cookies. Korzystajac z serwisu, wyrazasz zgode na ich stosowanie.    Polityka Prywatnosci    Jak wylaczyc cookies? AKCEPTUJE
Zarezerwuj pobyt: +48 33 855 69 96

Śląskie Centrum Szkoleniowe Sp. z o. o. – firma szkoleniowo – doradcza, która świadczy szeroki wachlarz usług dedykowanych Klientom. SCS Sp. z o. o. tworzy Zespół złożony z Specjalistów, którzy posiadają nieocenione doświadczenie oraz niecodzienną wiedzę. Jesteśmy firmą, która specjalizuje się w aspektach technicznych i organizacyjnych przedsiębiorstw począwszy od tematów produkcyjnych, zawodowych po zastosowanie rozwiązań optymalizacyjnych we wszystkich obszarach przedsiębiorstwa. Nasze doświadczenie pokazało, że wielokrotnie zatrudnieni pracownicy nie posiadają istotnego doświadczenia tudzież wiedzy i wielokrotnie popełniane są błędy w ich codziennej pracy. Cel, jaki sobie wyznaczyliśmy to praca nad jednostką głównie przeszkalając czy nauczając ją codziennych zadań po przez podniesienie jej kompetencji czy/i uprawnień. Pracownicy wraz ze swoją wiedzą oraz zaangażowaniem są najcenniejszym kapitałem każdej firmy. Ich udział w rozwoju organizacji ma niebagatelne znaczenie. Jednak ciągłe zmiany na rynku pracy powodują, że znalezienie nowych pracowników staje się dużym wyzwaniem. Dlatego istotą jest dbanie o pracownika, jego kompetencje i zadowolenie. Klienci, którzy nam zaufali doceniają nas za dostarczanie wysokiej jakości proponowanych rozwiązań oraz za indywidualne podejście do każdego projektu. Największymi atutami naszymi są orientacja na potrzeby Klienta, wysoka jakość obsługi Klienta podczas i po zakończeniu projektu, doświadczenie a także elastyczność w działaniu.

PROPONUJEMY NASZYM KLIENTOM MIĘDZY INNYMI DZIAŁANIA:

SZKOLENIA I WARSZTATY Z ZAKRESU LEAN MANAGEMENT

Lean Management w obszarach produkcyjnych i usługowych, to praktyka zarządzania polegająca na systematycznej i rozsądnej optymalizacji lub reorganizacji działania całej firmy. Cechą unikalną tej praktyki jest sposób zaangażowania wszystkich Pracowników firmy w proces zmian.

Celem zmian jest wzrost satysfakcji Klientów, Pracowników oraz dochodów Organizacji.

Naszym Klientom oferujemy naszą wiedzę i doświadczenie z zakresu Lean Managament w obszarach:

 • produkcyjnych

  • produkcja ciągła i wielkoseryjna

  • produkcja kastomizowana i małoseryjna

 • logistycznych

  • logistyka wewnętrzna

  • transport i spedycja

 • usługowych

  • bankowość

  • ubezpieczenia

  • BPO (Business Process Outsourcing) SSC (Shared Servives Center) / CUW (Centrum Usług Wspólnych)

  • IT

  • sprzedaży i obsługi klientaDzięki czynnej praktyce zespołu naszych konsultantów wyróżnia nas umiejętność efektywnego przekazywania wiedzy, wszechstronność i stosowanie sprawdzonych rozwiązań z wielu branż.Przykłady wybranych zakresów naszych działań: wycena 1 dzień szkoleniowy/warsztatowy od 2600 do 5000 zł netto

Produkcja

Planowanie. Pomagamy w realizacji celu, kompletności i terminowości na poziomie co najmniej 90%. Obniżamy czasochłonność planowania o co najmniej 15%. Integracja działań planistycznych z całą organizacją to nasza specjalność!

Zapasy magazynowe i międzyoperacyjne. Minimalizujemy ich poziomy do bezpiecznego, optymalnego minimum. Dzięki temu uwalniamy kapitał, który może pracować. Podnosimy w ten sposób rentowność procesu o co najmniej 5%

Park maszynowy, gniazda i linie produkcyjne. Podnosimy ich dostępność i wydajność. Dzięki temu wzrost produktywności o 20% bez znacznych inwestycji staje się faktem. Reorganizujemy układ przepływu procesu i uzyskujmy dodatkową przestrzeń operacyjną.

Organizacja produkcji dokładnie na czas (JIT). Elastyczne i wydajne procesy to temat wielu publikacji i konferencji. Wdrażanie JIT nie jest proste i szybkie, ale wpływa na wysokość zysku i komfort pracy załogi. Praktyczne doświadczenie naszych konsultantów pomaga im skutecznie wdrażać JIT.

Pomysły pracownikóww końcu sensowne i wdrożone. Wiele firm przeprowadziliśmy od etapu braku pomysłów optymalizacyjnych do ponad 5 wdrożonych pomysłów rocznie na pracownika. Takie efekty osiągamy dzięki prawidłowo wdrożonych systemów sugestii i kół jakości. Podnosimy zaangażowanie pracowników i ich poziom satysfakcji z samodoskonalenia się. Rezultaty często przekraczają oczekiwania!

Logistyka

Logistyka i sprzedaż. Pomagamy w stworzeniu strategii sprzedażowej tak, aby firma mogła racjonalnie korzystać z potencjału rynku. Koordynujemy wszystkie działania z operacjami oraz logistyką – obszarem, który powinien dostarczać dokładnie tego czego potrzebuje Klient i przedsiębiorstwo, w odpowiednim miejscu i czasie. Jesteśmy w stanie określić, co jest potrzebne do realizacji tego celu i w jakim czasie jest on osiągalny. Optymalizacja tych obszarów przynosi co najmniej 10% uzysk zasobów już po pierwszych usprawnieniach!

Zakres odpowiedzialności i standardy współpracy w łańcuchu Handel-Operacje-Logistyka zawsze prowadzą do niezgodności procesowych. Szkody i straty tym spowodowane są istotne, niemniej jednak, złożoność i dynamika tego systemu powoduje, że praktycznie nie ma czasu na analizy i poprawę nieoczekiwanych błędów. Na bazie zebranych doświadczeń wiemy, w jaki sposób skutecznie wdrażać zmiany w tym zakresie, dlatego jesteśmy pewni, że poprawa efektywności tego procesu o 20% jest możliwa w krótkim czasie

KPI. Budujemy systemy zarządzania przez cele – realne i adekwatne do organizacji procesów w firmie. Pomagamy przy organizacji raportowania danych tak, by ograniczyć biurokrację. Zaoszczędzony czas firma może wykorzystać np. na wymianę wiedzy i podejmowanie skutecznych decyzji.

Usługi

Zarządzanie procesowe. Mapujemy i mierzymy procesy, identyfikujemy poszczególne czynności, definiujemy miary (KPI), które pomagają monitorować firmę i podejmować rozsądne decyzje w czasie rzeczywistym. Wdrażamy kulturę procesową w firmach na każdym poziomie rozwoju. To co jest widoczne w produkcji – materiał i jego przetwarzanie, w usługach ma charakter wirtualny. Wiemy co trzeba zrobić by znaleźć ograniczenia i podnieść wydajność o co najmniej 25%

Kolejki spraw i opóźnienia w realizacji zadań. Przekroczone terminy realizacji to stracony czas. Trzeba pracować więcej, dłużej i szybciej. Zdajemy sobie sprawę z tych problemów. Codziennie wdrażamy usprawnienia, które oszczędzają czas – 50% uzysk jest możliwy!

Papiery i wiele systemów IT. Ograniczamy nadmiar dodatkowego wysiłku. Eliminujemy powtarzające się czynności i upraszczamy procedury. Wykorzystujemy istniejące oprogramowanie albo je dostosowujemy tak, by działało we właściwy sposób. Obniżenie poziomu stresu i dwucyfrowy wzrost wydajności – to nasz cel!

Niskie lub niezauważalne zaangażowanie w usprawniania pracy wśród pracowników. Po naszych warsztatach, szkoleniach i projektach jeszcze nigdy tak wielu nie zrobiło tak dużo tak bardzo się nie przeciążając. Efekt uzależnienia od wprowadzania rozsądnych usprawnień – gwarantowany. Kwoty oszczędności – na tyle istotne, że wpływają na wynagrodzenie.PROPONUJEMY NASZYM KLIENTOM MIĘDZY INNYMI DZIAŁANIA

SZKOLENIA, KURSY I WARSZTATY

wycena 1 dzień szkoleniowy/warsztatowy od 1800 do 2800 zł netto

Ekonomiczne:

Podatek od towarów i usług – VAT

Podatek dochodowy od osób prawnych – CIT

Aspekty umów gospodarczych

Zarządzanie ryzykiem, Wycena aktywów… i wiele innych

Prawo pracy:

Czas pracy

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Dokumentacja kadrowa

Rozliczanie czasu pracy kierowców… i wiele innychwycena 1 dzień szkoleniowy/warsztatowy od 2800 do 4500 zł netto

Prawne:

z zakresu prawa administracyjnego

z zakresu karno-skarbowego

z zakresu prawa handlowego

z zakresu prawa cywilnego

. i inne w zależności od potrzeby Klientawycena 1 dzień szkoleniowy/warsztatowy od 3500 do 8500 zł netto

Spawalnicze i około spawalnicze:

Makroskopowe i mikroskopowe badania metalograficzne materiałów konstrukcyjnych i ich połączeń spajanych,

Ocena jakości złączy spajanych w oparciu o ustalone kryteria oceny,

Nadzór nad spajaniem prętów ze stali do zbrojenia betonu,

Badania wizualne stopnia 1 i 2 (VT 1, VT 2, VT1+VT2) – od 2600 do 3100 zł netto – 1 osoba

Badania penetracyjne (PT1, PT2, PT1+PT2), – od 2600 do 3100 zł netto – 1 osoba

Badania magnetyczno-proszkowe (MT1, MT2, MT1+MT2), – od 2600 do 3100 zł netto – 1 osobawycena 1 dzień szkoleniowy/warsztatowy od 3500 do 8500 zł netto

Badania własności mechanicznych stali oraz złączy wykonanych metodami spawalniczymi,

Podstawy technologii automatycznego cięcia plazmowego,

Podstawy spawalniczych technologii laserowych,

Ocena spoin i zgrzein, Rodzaje spawów, Kontrola jakości spawów, Ocena odlewów żeliwa, Dyrektywa maszynowa, Wymogi UDT, tematy dotyczące jakości normy ASME, normy EN, Podstawy tłocznictwa, Czytanie dokumentacji technicznej, Metrologia – normowanie, kalibracja urządzeń pomiarowych itp. i wiele innych..

 

Zapraszamy do współpracy!

 

Skuteczna komunikacja werbalna i niewerbalna

Czas: od 2 dni szkoleniowych

(cena 1200zł netto/ dzień szkoleniowy)

Szkolenie pozwalające zrozumieć i nabyć umiejętności skutecznej komunikacji, przydatne zarówno w codziennej komunikacji z klientem, jak i wewnętrznej pracowniczej. Uczestnicy uczą się efektywnych technik komunikacji, dodatkowo analizują niedrożne kanały komunikacji w swoich firmach oraz opracowują działania naprawcze. Ćwiczenia warsztatowe pozwalają w sposób aktywny nabyć niezbędną wiedzę z tego elementarnego do efektywnego działania w biznesie i życiu materiału.

Jak być asertywnym

Czas: 1 dzień szkoleniowy (cena 1200zł netto/ dzień szkoleniowy)

Szkolenie prowadzone w formie warsztatowej, pozwala nabyć jego uczestnikom nabyć wiedzę dotyczącą asertywności w kontaktach z przełożonymi, współpracownikami, a także klientami. Praca na technikach wzmacniających zachowania asertywne, przekłada się na prawdziwe wyrażanie swoich próśb, opinii, postaw, przekłada się na lepsze relacje międzyludzkie, zmniejszenie ilości konfliktów oraz sytuacji stresujących i obciążających.

Kreowanie wizerunku, marki organizacji

Czas: 1-2 dni szkoleniowe (cena 1600zł netto/ dzień szkoleniowy)

Szkolenie nastawione na analizę potencjału firmy oraz możliwości sprawnej reklamy na rynku, w oparciu wszelkie możliwe narzędzia Public Relation. Szkolenie ma na celu zwiększenie świadomości klientów o kierunku rozwoju, jakości usług/ produktów i misji firmy, ale również większą identyfikację pracowników ze swoją firmą i pracą jaką wykonują.

Zarządzanie sobą w czasie

Czas: 2 dni szkoleniowe (cena 1600zł netto/ dzień szkoleniowy)

Umiejętności zdobyte w trakcie szkolenia, pozwalają sprawnie wykorzystywać czas, przy użyciu różnych technik, m.in. Macierzy Eisenhowera, techniki 60:40, zasady Pareto czy poprzez profesjonalne delegowanie zadań. Szkolenie przekłada się również na zmniejszenie stresu wynikającego z pracy pod presją czasu.

Zarządzanie zmianą

Czas: 2 dni szkoleniowe (cena 2000zł netto/ dzień szkoleniowy)

W dobie szybkich zmian rynkowych oraz towarzyszących im kryzysów, umiejętność zarządzania zmianą, to jedna z podstawowych umiejętności jakie powinny towarzyszyć pracownikom rozwijających się firm. Szkolenie z zarządzania zmianą pozwoli wykorzystać pojawiąjące się szanse, ustrzec się przed zagrożeniami, co z kolei ma swoje przełożenie w funkcjonowaniu całej organizacji.

Autoprezentacja i wystąpienia publiczne

Czas: 2 dni szkoleniowe (cena 2000zł netto/ dzień szkoleniowy)

Szkolenie prowadzone metodą warsztatową, praca z kamerą oraz bezpośrednia analiza i korekta zachowań uczestników, pozwalają nabyć i poprawić umiejętności autoprezentacji i wystąpień publicznych.

Kampania medialna

Czas: 1-2 dni szkoleniowe (cena 2000zł netto/ dzień szkoleniowy)

Szkolenie pozwala przygotować sprawne, długoterminowe działania informacyjno- promocyjne przy wykorzystaniu wszelkich możliwych mediów. Szkolenie dostosowane bezpośrednio do możliwości i branży firmy.

Zarządzanie zespołem

Czas: 1-2 dni szkoleniowe (cena 2000zł netto/ dzień szkoleniowy)

Efektywne zarządzanie zespołem, pomaga stworzyć z grupy osób profesjonalny sprawny zespół, który jest w stanie poradzić sobie z każdym wyzwaniem. Umiejętne motywowanie, delegowanie zadań, określanie potencjału, ról grupowych, wzbudzanie kreatywności w zespole, to zadania współczesnego menagera. Szkolenie kompleksowo uzupełnia i systematyzuje wiedzę w tym zakresie.

Zarządzanie stresem

Czas: 1-2 dni szkoleniowe (cena 1600zł netto/ dzień szkoleniowy)

Najbardziej blokującym nasz potencjał i możliwości jest stres, to on również wpływa na nasze samopoczucie, zdrowie psychiczne i fizyczne. Jak radzić sobie ze stresami dnia codziennego, redukować stres do wymiaru, który nie wpływają znacząco na nasze działania? Szkolenie z zarządzania stresem jest odpowiedzią na bieżący problem, poprzez nabycie przez uczestników umiejętności radzenia sobie ze stresem i jego następstwami, funkcjonowanie i odnoszenie sukcesów staje się prostsze.

Profesjonalna Obsługa klienta

Czas: 2 dni szkoleniowe (cena 2000zł netto/ dzień szkoleniowy)

Kompleksowe szkolenie z obsługi klienta, daje jego uczestnikom profesjonalną wiedzę dotyczącą typologii klientów, analizy ich potrzeb, wzbudzania zaufania, budowania długotrwałych relacji oraz radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Jeżeli chcesz by twoi klienci byli nie tylko lojalni ale również promowali twoją firmę, zadbaj o ich obsługę na najwyższym standardzie.

Savoir Vivre w Biznesie

Czas: 1 dzień szkoleniowy (cena 2000zł netto/ dzień szkoleniowy)

Etykieta w biznesie różni się od etykiety życiowej, ale podobnie jak ta druga wpływa na to jak jesteśmy odbierani przez innych. Szkolenie savoir vivre w biznesie zapewnia nabycie wiedzy odpowiedzialnej za prawidłowe zachowania w różnych biznesowych sytuacjach, to z kolei procentuje uznaniem i wzmocnieniem relacji z klientami i kontrahentami.

Negocjacje od A do Z

Czas: 2-3 dni szkoleniowe (cena 2400zł netto/ dzień szkoleniowy)

Nasze życie to ciągłe negocjacje, tym bardziej są one istotne gdy mają one miejsce w biznesie. Szkolenie prowadzone metodą warsztatową przygotowuje do trafnego definiowania stylów negocjacyjnych, używania profesjonalnych narzędzi negocjacji oraz obrony przed manipulacją. Uczestnicy poznają strukturę procesu negocjacji, ćwiczą nabyte umiejętności na specjalnie przygotowanych case’ach.

Bycie twórczym i kreatywnym

Czas: 2 dni szkoleniowe (cena 2000zł netto/ dzień szkoleniowy)

Szkolenie pozwala rozbudzić pokłady kreatywności w uczestnikach, poprzez metody pracy twórczej, szukania niekonwencjonalnych rozwiązań oraz łamanie schematów pracy. Bycie kreatywnym szybko przekłada się na oszczędność czasu, pieniędzy, poszerzenie możliwości oraz sprawne rozwiązywanie problemów, dlatego tak istotne jest wzbudzanie kreatywności zarówno indywidualnie jak i zespołowo.

Motywowanie pracowników

Czas: 1 dzień szkoleniowy (cena 1800zł netto/ dzień szkoleniowy)

Zmotywowany pracownik, funkcjonuje bardziej efektywnie, szuka nowych rozwiązań, ma zwiększoną tolerancję na problemy dnia codziennego, generuje tym samym większe profity dla firmy i dla siebie. Szkolenie zapewnia nabycie różnych technik motywowania pracowników, definiowania ich potrzeb i możliwości, a także rozpoznawania źródeł spadku motywacji i eliminowania ich.

Menadżer vs menadżerka

Czas: 2 dni szkoleniowe (cena 1500zł netto/ dzień szkoleniowy)

Szkolenie przedstawia ważny aspekt różnicy płci w obszarze zarządzania, przybliża cechy charakterystyczne dla twardego i miękkiego sposobu zarządzania, a także obala mity i stereotypy zachowań zarówno kobiet jak i mężczyzn. Mieszane grupy szkoleniowe uczą się od siebie i rozszerzają wachlarz swoich strategii zarządzania o sposoby i techniki, których do tej pory nie wykorzystywały.

Sprzedaż telefoniczna

Czas: 1 dzień szkoleniowy (cena 2000zł netto/ dzień szkoleniowy)

Szkolenie zapewnia szereg informacji począwszy od typologii klientów, zasad aktywnego słuchania, budowania skryptu rozmowy telefonicznej, zawiązywania relacji telefonicznej przy pełnym poszanowaniu klienta po sprawne zakończenie sprzedaży. Zajęcia prowadzone metodą warsztatową pozwalają przećwiczyć i skorygować swoje umiejętności w trakcie szkolenia.

Kryzys, czyli jak wykorzystać trudny czas

Czas: 1-2 dni szkoleniowe (cena 2500zł netto/ dzień szkoleniowy)

Zarządzanie kryzysem jest obecnie tematem aktualnym dla każdego rozwijającego się przedsiębiorstwa, a umiejętności sprawnego reagowania na sytuacje kryzysowe pozwalają uniknąć dotkliwych dla organizacji strat, a nawet wykorzystać je dla generowania dodatkowych zysków. Szkolenie obejmuje nabycie przez uczestników umiejętności definiowania sytuacji kryzysowych, konstruowania odpowiedzi na wypadek ich pojawienia się, a także profilaktycznych działań zmniejszających szanse na pojawienie się kryzysu.

Wizja, misja, cele organizacji

Czas: 2 dni szkoleniowe (cena 2700zł netto/ dzień szkoleniowy)

Sprawna firma posiada jasno nakreśloną ścieżkę rozwoju, zapewnia to dobrze skonstruowana wizja, misja i cele organizacji. Szkolenie prowadzone metodą warsztatową z elementami coachingowymi pozwala w profesjonalny sposób opracować fundamentalne założenia funkcjonowania firmy w oparciu o wiedzę, doświadczenie i potrzeby jej pracowników i klientów.

Zarządzanie Projektami wg. IPMA

Czas: 4-5 dni szkoleniowych (cena 2200zł netto/ dzień szkoleniowy)

Szkolenie ma na celu zapoznanie uczestników z zasadami realizacji projektów w oparciu o metodykę International Project Management Association. Uczestnicy szkolenia zdobędą umiejętność przekładania potrzeb klientów na gotowe plany działania, określania celów, budowy struktury podziału prac, sporządzania harmonogramów, badania postępów w realizacji projektów, szacowania kosztów i terminów przy wykorzystaniu różnorodnych technik

Wywieranie wpływu i perswazja

Czas: 1 dzień szkoleniowy (cena 2500zł netto/ dzień szkoleniowy)

Manipulowanie jest nagminnym sposobem wpływania na decyzje innych ludzi, wiedza na temat stosowanych technik manipulacji potrafi ochronić nas przed wieloma złymi decyzjami, zrozumieć postępowanie i kierunek działania innych osób, a tym samym zwiększyć asertywność i pewność siebie w kontaktach z klientami i kontrahentami.

Fundusze europejskie – warsztaty pisania wniosków projektowych

Czas: 3-4 dni szkoleniowe (cena 2000zł netto/ dzień szkoleniowy)

Możliwości jakie dają nam projekty realizowane z funduszy europejskich są olbrzymie, wielokrotnie wpływają na rozwój polskich przedsiębiorstw, zarówno poprzez rozwój infrastruktury, sprzętu, nowoczesnych technologii, ale również szkoleń pracowników. Szkolenie zapewnia nabycie umiejętności pisania wniosków projektowych, zrozumienie wytycznych i zasad jakimi należy się kierować, by wnioski otrzymały jak najwyższe noty oceniających oraz zostały nominowane do realizacji.

coaching

Czas: ustalany indywidualnie

Jeśli twoja firma potrzebuje rozwoju, a szkolenia nie dają już wymiernych rezultatów, coaching wyzwoli w Tobie i w twojej kadrze chęć przekraczania granic, łamania starych niefunkcjonalnych schematów, szukania nowych rozwiązań, będących dźwignią sukcesu dla twojej firmy i zadowolenia z pracy dla Twoich pracowników.

Wg. badań The Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD, UK, 2011) 90% brytyjskich przedsiębiorstw wykorzystuje coaching, a 50 % z nich uważa coaching jako kluczowy element procesu uczenia i rozwoju mający zasadnicze znaczenie w strategii firmy.

Najważniejszymi argumentami do wykorzystania coachingu w tych firmach są:

relatywnie niski koszt w porównaniu z pozostałymi nakładami na rozwój pracowników

dostosowanie rozwoju pracowników do specyficznych potrzeb organizacji

wpływanie na zaangażowanie pracowników, poprawę ich nastawienia oraz zmotywowania

Istnieje możliwość kontynuowania sesji coachingowych przez komunikator skype lub telefon.

Społeczna odpowiedzialność Biznesu CSR (cena 1600zł netto/ dzień szkoleniowy)

 

Szkolenie pozwalające zrozumieć korzyści i szanse oraz zagrożenia związane z wdrożeniem CSR. Poznanie obszarów CSR, rodzajów wsparcia(m.in. finansowe, wizerunkowe), wpływu na beneficjentów (m.in. właściciele przedsiębiorstwa, pracownicy, społeczność lokalna, społeczeństwo), daje pełną umiejętność sprawnego wprowadzenia polityki CSR do działań swojej firmy.Ceny podane są orientacyjnie, przyjmując grupy 12-15 osób, a dzień szkoleniowy traktowany jako 8h lekcyjnych pracy, w cenie zawarte są zaświadczenia o przebyciu szkolenia i materiały szkoleniowe. Cena nie zawiera w sobie kosztów wynajęcia sal szkoleniowych czy cateringu.

Polecane Pakiety

Początek strony

Hotel Kotarz *** Spa & Wellness

43-438 Brenna, ul. Wyzwolenia 40

tel. 48 33 8556 996, e-mail: recepcja@kotarz.com

Opinie gości:

tripadvisor holidaycheck google places

Nasze profile:

facebook youtube